Stránky valašsko-meziříčského klubu věnujícího se RC modelům aut s elektrickým pohonem 1:10, onroad.

Změna vzhledu stránek spojená s přechodem na nový systém administrace

...je to horší (7 | 17%)

2.letošní HIT tentokráte ve Valmezu

Tentokráte se účastníci seriálu závodů HIT pořádaných kluby RC Zlín a RC Valmez Racing sešli na dráze ve Valašském Meziříčí ke svému druhému závodu. Po minulém podniku v Otrokovicích, který byl bohužel předčasně ukončen pro nepřízeň počasí nás čekala nacukrovaná dráha a příjemný slunečný den.... Na startu se i díky nedělnímu závodu Xray Challenge sešlo jen 20 jezdců rozdělených do 4 kategorií a tak se závod odehrával v maximálmě pohodové skoro až komorní atmosféře. .....
Kategorie Formulí byla obsazena 4 jezdci s formulovými vozy až na vyjímku Martina Víty se specifikací Formule Clasic - tedy gumová originální kola a motor Johnson. S tímto pohonem jsou formlule velmi pohledná a realistická kategorie. Vzhledem k pouze 4 vozům na dráze to chvilkami vypadalo jako přátelské poježdění. Nicméně se bojovalo a plný počet bodů si připsal Petr Novotný před Kubou Černým a Tondou Hráčkem.

V kategorii HOBBY se na startu sešlo 5 jezdců, přičemž 3 z nich byli benjamínci a dva již odrostlí co oprášili po letech své miláčky odložené na poličkách. Zdálo se zpočátku že o pořadí budou rozhodovat roky zkušeností a motory LRP ...ale nakonec to bylo trochu jinak. Velkou pochvalu tu musím vyseknout za výkon Jindrovi Španělovi. Drobný klučina, kterého na empairu skoro není vidět, ale s každým dalším závodem je vidět jeho posun vpřed. Po krásných jízdách v podstatě bez chyb, kdy ke konci pěkně proháněl vítězného Radovana Solanskéno nakonec 2.místo. Třetí skončil Petr Janoš pod odborným koučingem táty a mechanika Zdeňka. Na čtvrtém místě pak skončil Martin Víta a pátý Honzík Španěl, který kromě závodu ještě stíhal turnaj ve fotbale...

Kategorie TC STOCK. Zde nakonec 6 pilotů a velmi hezký a vyrovnaný závod. Škoda jen, že kluci Španělovi (Luboš a Roman) kvůli dalším sportovním akcím nemohli odjet všechny jízdy. Opět se ukázalo, byť i v takovém to malém počtu jezdců, že je to kategorie velmi vyrovnaná. Nejlépe však celý den jezdil Honza Španěl a stylem start-cíl nedal nikomu šanci. Druhé místo nakonec já, ale těžce mi zatápěli naši mlaďoši a taky Luboš. Naštěstí pro mě, ne ve všech jízdách. Třetí skončil po rozpačitém začátku a výborném finiši Honza Zádrapa.  Čtvrté a páté místo Luboš a Roman Španělovi a pole uzavřel Mirek Šujanský.

V kategorii TC-OPEN se sešli na roštu 4 jezdci. Klubovou zlínskou pohodu se tu snažil čeřit jen Tomáš Juřica a když si nabil baterky ve vysílačce tak se mu to chvílemi i dařilo. Byť jsou auta OPEN velmi rychlá na naší technické dráze s relativně krátkou rovinkou výkon motoru není to nejdůležitější pro vítězství. Závod tak v celku s přehledem vyhrál zkušený Petr Novotný. O druhé místo vedli moc hezké souboje Pavel Novotný s Tomem Juřicou. Myslím že to byly vůbec nejhezčí momenty celého závodu, zvláště druhá a poslední finálovka, kdy si kluci nespočetněkrát vyměnili pozice a dveře na dveře jeli prakticky celých šest minut. Moc pěkná podívaná...Nakonec boj o druhou příčku vyhrál Pavel před Tomášem. Čtvrtý pak skončil Zdeňa Zikmund.

Co závěrem. Byl to příjemně strávený den kdy jsme kromě klábosení, závodění a klobásek na grilu stihli v jeho závěru ještě i hokej. Tak příště zase v Otrokovicích již 2.6.2012 na jubilejním 80-tém HITu.

Přidám ještě pozvánku na nadcházející víkend - tedy sobotu 26.5.2012.... Dá-li počasí a zájem jezdců pojede se na dráze va Valmezu formulový závod seriálu Poháru Elišky Junkové. Tak si přijeďte zazávodit a nebo jen se podívat na netradiční závodnejen formulí. Přihlášení do závodu a další informace najdete na stránkách PEJ (zde) .

Budu se snažit aby v dohledné době zde přibyly i výsledky a fotky... zatím nestíhám jako již tradičně...:-(