pozadi1.jpg
Stránky valašsko-meziříčského klubu věnujícího se RC modelům aut s elektrickým pohonem 1:10, onroad.

Změna vzhledu stránek spojená s přechodem na nový systém administrace

...je to horší (7 | 17%)

4 závod Xray challenge pohledem RC Valmez

Díky kolizi termínů s jinými závody se tentokráte  sešlo na staru méně startujících, ale i  79 přihlášených velice slušná účast. Všichni závodníci z RC Valmez Racing, mimo Luďka Maléře, jeli v jedné kategorii  TC start 17,5.
Luděk si vyjel třetí místo v kategorii TC Open modified a World GT s přehledem vyhrál.  Gratulujeme.
Ostatní sváděli  boje v jedné kategorii. Rozjíďky se jely na tři skupiny a finále pak na dvě po deseti. O to více bylo nutné zajet ráno dobře a tím si zajistit dobrou pozici na finále. Nakonec nejlépe se s rozjížďkami vyrovnal Roman Španěl který do finále startoval z první pozice, čtvrtý byl Honza Španěl sedmý Luboš  osmý Leoš Zádrapa a devátý Karel Novosad.  B finále jistil Honza Zádrapa z první pozice Mira Šujanský z páté Jindra Španěl z osmé Honzík Španěl a devátý startoval Martin Víta. Finálové jízdy byly kupodivu celkem v klidu, samozřejmě se kolizím úplně nedalo předejít, ale při deseti autech na dráze to zase nebyla taková hrůza. Tomu odpovídají i minimální škody na technice kde Honzím urazil kolo ale ještě dříve než stihl odstartovat do jízdy a Honza Zádrapa asi jako jediný z našich nedojel jízdu kvůli technické poruše.
Finále skončilo nakonec absolutním vítězstvím mladých nad staříky.  První tři v cíli totiž byli junioři a až třetí místo obsadil první stařík. Kompletní výsledky jsou na myrcm.ch Z našich borců po vítězství sahal Roman Španěl, ale chyby ho o ně připravily. Nicméně druhé místo je jednoznačně veliký úspěch a zatím nejlepší umístění v kariéře. Čtvrtý nakonec skončil Honza Španěl, který si třetí místo prohrál v poslední zatáčce poslední jízdy. Šestý Luboš Španěl , osmý Karel Novosad a desátý Leoš Zádrapa.  Na konci Leoš zodpovědně prohlásil památnou větu „Kdyby ve finále bylo 12 aut tak já budu dvanáctý“. To by si měl vzít k srdci a příště dokázat, že to není pravda. B finále nakonec Honza Zádrapa TQ neproměnil ve vítězství ale i druhé místo je hezké.  Pátý dojem Mira Šujanský a sedmý Jindřich Španěl. Osmý byl Martin Víta a poslední desátý Honzík Španěl. Honzík měl našlápnuto k hezkému výsledku ale přílišná snaha (ještě při rozjíždění) ho o úspěch připravila. Tak snad příště nám to všem vyjde ještě o trošičku lépe a ovládneme celou kategorii. Není k tomu daleko.
Všem blahopřejeme .

14.01.2013 10:50:04
rcvalmezracing
RC - ValMezRacing
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one