pozadi1.jpg
Stránky valašsko-meziříčského klubu věnujícího se RC modelům aut s elektrickým pohonem 1:10, onroad.

Změna vzhledu stránek spojená s přechodem na nový systém administrace

...je to horší (7 | 17%)

HIT 87 - Report

Za typicky letního počasí se uskutečnil minulý víkend v Otrokovicích 3 závod seriálu HIT 2013. Oba předchozí závody byly poznamenány deštěm, první se odjel jen částečně a druhý byl úplně zrušen, takže ač třetí závod, ve skutečnosti to bylo první skutečné měření sil v novém ročníku 2013.

V Kategorii OPEN byla tentokrát slabší účast, ale i tak se na trati odehrávaly velmi zajímavé souboje. Kategorii nejrychlejších vozů jednoznačně ovládl Martin Bábovský, ale za ním se o druhé místo prali tři jezdci. Lépe se nakonec dařilo Petru Novotnému, který ale v podstatě v každé jízdě musel útočit ze zadních pozic po kolizi v úvodu jízdy. Třetí Filip Pykal ve čtvrté finálovce uhájil druhé místo, ale v celkovém hodnocení skončil až za Petrem. Martin Bábovský mladší měl v třetí finálovce druhé místo také nadosah, ale finále i rozjížďky se jely na 6 minut a udržet za sebou Petra až do cíle se mu nepodařilo. Pátý dojem Rudolf Šefčík, který ale zbylé čtveřici nemohl konkurovat.

TC STOCK byla nejobsazenější kategorie. Do B finále se propadli mezi mladíky Jindru a Honzu Španělovy také Karel Novosad a Honza Zádrapa. Honza Zádrapa B finále jasně ovládl a vyhrál tři jízdy ze čtyř.  Obzvláště v první finálovce předvedl vynikající výkon a zajel 25 kol, což by ho zařadilo na 3 místo v „A" finále.  Druhý dojel podle očekávání Karel Novosad a třetí Jindra Španěl. Jindra se blýskl výkonem ve druhé finálovce, kdy se na začátku jízdy po kolizi soupeřů dostal na druhé místo a  bezchybnou jízdou si ho udržel až do konce a zaslouženě tak dojel druhý před mnohem zkušenějším Karlem. Čtvrtý dojel Honzík Španěl, který zraje jako víno a ve svých 7 letech je schopen zajet kolo za 17 vteřin. A je otázka času kdy bude všechny ostatní prohánět.
A Finále bylo nesmírně vyrovnané. Na špici rozhodovala každá drobnost. Výkon auta je omezený a všem to jede takřka stejně a jediná možnost jak být rychlejší je precizní jízda. Samozřejmě, že oproti kategorii Open je na všechno relativně dost času, ale právě ta vyrovnanost v technice dělá tyto závody velmi atraktivní. Reální adepti na vítezství byli tři Matěj Bábovský, který si vyjel první startovní pozici, Honza Španěl, který se propracoval na druhou pozici z B skupiny rozjížděk, a Roman Španěl, který startoval z třetí pozice. Za nimi následoval Luboš Španěl, Zdeňa Zikmund, Leoš Zádrapa a Tomáš Dolanský. Ve všech jízdách byl na začátku průběh víceméně stejný, Matěj trošku poodjel a Roman atakoval druhé místo. A až se Honzovi podařilo odrazit Romanův tlak, zahájil stíhací jízdu za vedoucím Matějem.  V první jízdě se po drobné chybě Matěje se radoval Honza z vítězství, Matěj byl druhý a Roman třetí. Ve druhé jízdě nedal Matěj nikomu šanci a pořadí na prvních dvou místech se obrátilo. Třetí jízda byla ve znamení tuhého boje o první místo. Honza byl sice trochu rychlejší, ale na předjetí to nestačilo, navíc v závěru jízdy Honza způsobil drobnou kolizi, která sice neovlivnila výsledek, ale defacto ukončila snahu Honzy o předjetí, takže Matěj opět vyhrál. V poslední jízdě byla situace trochu jiná, Romanovi se podařilo dostat na druhé místo a sváděl tuhý boj s Honzou. Několikrát si vyměnili pozici, ale nakonec vše dopadlo jako v předchozích jízdách. Matěj první, Honza druhý a Roman jasným způsobem 4x třetí - třetí. Za těmito třemi se odehrával souboj o další pozice. Souboje byly nelítostné, i lexan doznal drobných oděrků, a konečném pořadí rozhodla víceméně až Leošova chybka v předposledním kole poslední jízdy. Konečné pořadí tedy - čtvrté místo Zdeňa, pátý Luboš, šestý Leoš a sedmý Tomáš.

Ostatní kategorie jsem bohužel nestihl sledovat, takže jen telegraficky.

Lemans - Mezinárovní účas zajistili kolegové ze slovenska. Celkem se v této rychlé dvoukolkové kategorii sešlo  8 jezdců. Vyhrál Andrej Vnučko před druhým Honzou Matyášem a třetím Milanem Peškou.

F1 se jely společně Open a classic a kupodivu v některých jízdách byl classic Tomáše Brodského ve vedení. Je vidět, že v této kategorii výkon není to nejdůležitější. Na trati také proháněla realisticky vyvedená šestikolka Tyrell, ale zatím ještě ani pilot ani jeho atypické auto nejsou sladěni pro nejvyšší výkony, uvidíme jak tomu bude v dalších závodech.

Fšeštok - novátorská kategorie Romana Štalmacha, kde se jede na tak aby jste byli co nejrychlejší ale nebyli rychlejší než stanovený čas na jedno kolo. Technika zde není nijak omezena a vše závisí na pilotovi a  nebo nastavení trimu plynové páky … řada celkem 9 přihlášených, několik jezdců si tímto způsobem jako druhou kategorií zpříjemnila čekání na „svoji ostrou" jízdu. Časy nakonec nejlíp okaučoval a kategorii vyhrál kamioňák Roman Štalmach (kdo jiný J), druhý Petr Macháček a třetí dojel Igor Vlahovič jako závodící reportér RC Masters. Ten kromě závodění stihl ještě fotit a psát online report ze závodu, který si můžete přečíst na stránkách RC Masters - http://www.masters.cz/clanek/3509/hit-15-6-2013-online

Celkové výsledky poháru HIT 2013 a také dílčí jednotlivých závodů jsou dostupné na stránkách RC Zlín - zde

Velmi povedené závody těšíme se na další, které se tentokráte pojedou na dráze ve Valašském Meziříčí  29.6.213.

 

Za RC ValmezRacing

Honza a Leeo

16.07.2013 21:18:13
leos.zadrapa
RC - ValMezRacing
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one