pozadi1.jpg
Stránky valašsko-meziříčského klubu věnujícího se RC modelům aut s elektrickým pohonem 1:10, onroad.

Změna vzhledu stránek spojená s přechodem na nový systém administrace

...je to horší (7 | 17%)

XRAY CHALLENGE CZECH

Druhý závod XRAY CHALLENGE CZECH v Holešově pohledem RC Valmez Racing...

1.12.2012 se v hale v Holešově uskutečnil druhý závod XRAY CHALLENGE CZECH kterého se účastnila i téměř kompletní sestava RC Valmez Racing. Již tradičně se také všichni potkali v kategorii TC Start. Jedinou vyjímkou byl Kuba Šimurda, který startovat ve dvou kategoriích TC OPEN MODIFIED a TC SUPER STOCK. V kategorii OPEN skončil na třetím místě a v kategorii Super Stock skončil na druhém místě.

 

Účastníci v kategorie TC Start se během celého dne potýkali s nemalými problémy, vesměs zapříčiněnými urputným odhodláním být co nejrychlejší což často končilo ránou a nákupem nových součástek. Jen co si vzpomínám tak Martin Víta nové rameno a domek pravé přední kolo, Honza Zádrapa 2x kardan - taky pravé přední, Jindra Španěl vytržené šrouby z motoru a Luboš a Leoš si zase poupravili po vzájemné kolizi pozice do finálových jízd (vše v rámci pravidla nechci být nejrychlejší za každou cenu, ale zkusit jsem to musel).

Takže po všech těchto peripetiích do finále A nastupovali ze sedmé a osmé pozice Honza a Luboš Španělovi. Hned na startu se oba dohodli, že nemá cenu předjíždět hned na startu a tak jsme to i provedli. V klidu jsme odstartovali a čekali co předvedou soupeři. V první části trati se nic neudálo, ale při nájezdu na rovinku už to někdo nevydržel a rázem jsme jeli na třetí a čtvrtém místě. Luboš pak měl problém s uchycením baterie a odstoupil. Honza dokázal předjet ještě druhého v pořadí Pavla Martince a dojel na druhém místě. Druhá finálovka byla úplně stejná jako ta předchozí jen souboj o druhá místo se nekonal a Honza dojel třetí. V posledním finále už konečně Luboš odstranil problém s vypadáváním baterie a v drobné kolizi se dostal před Honzu a první část závodu jeli za sebou a postupně se propracovávali kupředu. Pak se ale Luboš dopustil chyby a Honza se dostal před něj.  V závěru ještě vyrobil chybu na druhém místě jezdící Pavel Martinec a Honza skončil jen těsně na čtvrtém místě. V konečném účtování z toho tedy bylo třetí místo pro Honzu a osmé pro Luboše.

Vítězná skupina "A" kategorie TC Start :

 

B finále si s přehledem pohlídal Leoš a vyhrál první dvě jízdy stylem start cíl. Do třetí jízdy vyzkoušel tvrdší nastavení auta a podle výsledku i podle zajetých časů je vidět, že to nebyla ta nejlepší volba. Subjektivně se Leošovi sice zdálo, že auto je klidnější, ale časy na kolo vypovídají za vše. Při takto vyrovnaných závodech je nutné, aby auto bylo citlivé na řízení, což klade větší požadavky na pilotáž, a tím bylo rychlé v průjezdu zatáčkou. Je třeba také vyzvednou výkon Karla Novosada, který nakonec dojel v B finále jako druhý a jako jediný dokázal Leoše porazit v pěkném a rovném souboji v poslední jízdě.

C finále byla plejáda nadějí RC Valmez Racing - Honza Zádrapa, Mira Šujanský, Jindra Španěl, Martin Víta a Honzík Španěl to je zastoupení našich mladých v sedmičlenné skupině. Své zkušenosti zúročil Honza Zádrapa a po nezdaru v první jízdě (myslím, že upadlo nějaké kolečko) vyhrál s přehledem další dvě jízdy a zvítězil. Jindra Španěl se dokázal propracovat na celkové třetí místo, hned za ním dojel Mira Šujanský, šestý byl Martin Víta a sedmý nejmladší účastník Honzík Španěl. 

A tady jsou úspěšní junioři v celkovém hodnocení :

 

 

Při vyhlášení výsledků byl tentokrát kladen důraz na juniory, za což jsme moc rádi a děkujeme. Sami víme, že motivovat mladé je nesmírně důležité.

Výsledky závodu a další info najdete na stránkách pořadatele http://www.rcxauta.cz/clanek/xray-challenge-czech-2zavod-v-holesove.

Kategorie se 17,5 závitovými motory si i na koberci upevňuje svoji pozici značným zájmem jezdců a nejenom těch nejmladších. Přiměřená rychlost, malé opotřebení techniky, vyrovnané souboje jezdců i celková vyrovnanost startovního pole jsou těmi nejdůležitějšími faktory, které zdá se oslovují stále více jezdců a počty přihlášených to jednoznačně potvrzují. 

Budeme se těšit na další souboje v rámci XRAY Challenge v krásné Holešovské hale při následujícím podniku a to již 15.12.2012.

Za RC Valmez Racing Honza a Leoš  

03.12.2012 12:21:48
rcvalmezracing
RC - ValMezRacing
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one