pozadi1.jpg
Stránky valašsko-meziříčského klubu věnujícího se RC modelům aut s elektrickým pohonem 1:10, onroad.

Změna vzhledu stránek spojená s přechodem na nový systém administrace

...je to horší (7 | 17%)

24 hodin Čelákovice

Přinášíme Vám online report z vytrvalostního závodu 24 hodin v Čelákovicích...... a dnes jsem tento report offline dokončil. LŠ.
14:55

vše se chystá ke staru... nervozita stoupá... my v rámci réningu stačili vyzbrojit reje, pak na zkoušku f103 a pak zase zpátky reje... jízdní vlastnosti odpruženého podvozku se přece jen jevily na zdejší dráze jako lepší. Mezitím pro zpestření vysypaná krabička s drobnostma a regulátor co odmítl poslušnost. .... 3,... 2,....1,... start.. 

17:15

máme z sebou něco přes dvě hodiny jízdy. Auto poslouchá jako hodinky... (klepu to do dřeva) volba podvozku se ukázala jako dobrá. co nás trápí je rychlost auta neboť větší pastorek už ani nemáme a ani by do auta nevešel. A tak jedeme s nejpomalejším autem startovního pole. Ale průběžně jsme na devátém místě. Těsně za zlínskými kolegy z Hufnáglu (21kol) a STSky (26 kol). Na vedoucí team ztrácíme v této cvíli cca 60 kol (Hobby team). Nálada zatím skvělá... teplo, příjemný den...

21:22

začíná se smrákat... úporné sluníčko zapadlo a je příjemný večer, teda až na komáry co lezou na empairu do uší, nosu a dalších tělních otvorů a obě ruce máte na vysílačce. Naše aktuální místo je desáté. Trochu jsme opravovali a taky osadili světla. Naše rampa s osmi diodami vpředu vyvolala němý úžas všech přihlížejících. Hlavní časovou ztrátu znamenala výměna pastorku za větší a převodového kola za menší...(zastavil se tu pan Kořínek s kapsou plnou převodů). Montáž znamenala spoždění ale měla za následek jisté rychlení auta. A s klesající teplotou soupeři s klasickými podvozky musejí ubrat, naše auto zatím jede pořád stejně. Na noc tak svítá jistá naděje, ale začínají se objevovat první známky únavy... jsme na nohách od tří od rána . Na první team ztrácíme více jak 100.

01:08

stále kroužíme, opravovali jsme vadný kontakt na baterkách a zdá se že je to v pořádku... stále krouží všech dvanáct aut a nikdo ne a ne to vzdát. První skupinka si šla na chvíli schrupnout a teď tu po dvacetiminutových intervalech kroužíme já, Luboš a Honza a nad technikou stále bdí  Radek. Jsme stále na desáté pozici  na team před námi nám schází v rozmezí 9-20 kol pořád se to mění... kdo by to sledoval....přezuli jsme další sadu gum, na empairu se právě s autem na kluzkém asfaltu trápí Luboš..... do poloviny závodu chybí necelé dvě hodinky...dáme si jednu trnkovou a jdeme na další dvacetiminutovku....  

10:11

naše "online" reportáž poněkud kulhá ale může ze to trocha spánku mezi nocí a ránem a pak sirkama podepřené oči na empairu. Upřímně toho máme plné kecky, ale team si neustále zachovává dobrou náladu a pohodu. Od posledního vstupu jsme na autě opět zapracovali.... poměr pásky alexanu se rapidně mění ve prospěch "izolepy". Nemáme sloupky na kastli, a přední nárazník po dvojím šroubování se opět vytrhl z plata ... ale páska zatím drží. ve druhé půli závodu jsme na pozici jedenácté tedy předposlední. Rozestupy mezi jednolivými teamy jsou velké... podstatné je teď dovézt to co zbývá z FK05 do cíle. Na postup o pozici výš bychom museli stáhnout nějakých 90 kol... a navíc teď momentálně opět opravujem...

16.6. 20:49

naše "online" reportáž bohužel skončila v momentě, kdy už nikdo z nás ani nepomýšlel na nějaké vylepšení naší pozice, protože potíží s autem jsme měli tolik, že málokdo věřil tomu, že se vůbec vydržíme vozit až do cíle v 15:00 hod. S odstupem času (cca dva dny) kdy se mi zážitky, které jsme si společně odvezli domů, trochu v hlavě uležely musím konstatovat, že k tomu, aby auto fungovalo skvěle, stačilo opravdu málo ... napojit regulátor přímo do baterií!!!! Tahle jednoduchá věc, kterou jsme ze zoufalství udělali, (protože jsme museli neustále běhat po dráze za zastavujícím se autíčkem, abychom "nějak" pohli s kontaktem a auto jelo dalších pár kol a pak zase..) nám natolik zpříjemnila poslední hodimy závodu, že se nám pomalu ani nechtělo končit - tak parádně auto fungovalo po 24 hodinách závodní jízdy. Navíc díky ohromné smůle týmu Modelklub RK, (kterým podle informací odešla regulace na jejich modelu) jsme se posunuli na konečné desáté místo. A tak jsme z Čelákovic odjížděli sice velmi unavení (z domu jsme odjížděli ve tři ráno v sobotu a přijeli v deset večer v naděli a za tuto dobu jsme spali cca 2 hodiny …), ale v rámci možností spokojeni a ve skvělé náladě.

Závěrem bych chtěl touto cestou poděkovat všem mým kolegům za příkladnou reprezentaci našeho klubu: Leošovi (který začal psát tuto reportáž přímo z depa, v čase určeném k odpočinku mezi jeho jízdami, ale především to byl on, který věnoval nejvíce času přípravě auta před závodem) Zdeňkovi (který nám byl velmi platný svými zkušenostmi a radami ať ohledně taktiky, ale hlavně při přípravě techniky – zvláště na vodu. Jeho věta: „O všem rozhodne čtvrtá ranní ...“ se málem do puntíku vyplnila), Luďkovi (kterého jsme do týmu nominovali na poslední chvíli, a který se nám za to odměnil skvělým jezdeckým výkonem), Honzovi (který svým klidem a rozvahou vnášel jistotu do našich hlav a rukou při krizových situacích a taky asi nejvíc z nás nasazoval), Petrovi (který obětoval svoji FK05 a regl, abychom se vůbec nějak solidně svezli a navíc hned od startu odvodil na prvním místě celé startovní pole prvním kolem bez karambolu ..) a nejvíc asi našemu šefmechanikovi Radkovi, který to z nás odskákal asi nejvíce a ani si nezajezdil, protože piloti si mezi jednotlivými jízdami mohli odpočinout, ale on byl u každé opravy, výměny baterií, dohlížel na nabíjení, … klobouk dolů a veliké díky.

Takže je to za námí a vzhledem k tomu, že kromě Zdeni, který jel 12H v Blansku, nikdo z nás nejel delší závod než 6H v Otrokovicích, což je pouhá čtvrtina tohoto maratonu, jsme odvedli velice solidní výkon a ostudu jsme si neudělali. Cestou k našim domovům jsme hodnotili celý závod a všichni do jednoho jsme se shodli na tom, že na tento závod už vícekrát nepojedeme, ale jak jsem psal dříve, za ty dva dny se to trochu uleželo a já bych příště možná i …, uvidíme co ostatní.

Zdraví Luboš.

Děkuju Lubošovi za jeho závěrečné slovo. A jen připojím, že jemu patří dík za celé "ošéfování" naší společné akce v roli manažera teamu, který komunikoval s pořadateli, hlídal finance a další organizační záležitost a všechny nás podporoval radou, pomocnou rukou a výbornou slivovicí :-) . Díky ... a Vám všem taky samozřejmě.

Do galerie jsem připojil pár fotek ze závodu pro dokreslení atmosféry a taky pár dokumentačních pro pojišťovnu (třeba to uhrajem ze zákonného). Zde

A na úplný závěr několik základních údajů. Závod trval 24 hodin, náš team se umístil na 10 místě a "nakroužil" nějakých 3200 kol, což je v přepočtu neuvěřitelných cca 720 km. Oficiální výsledky budou k dispozici po zveřejnění pořadatelem.

A poslední informace : 4.7. tj v sobotu ráno by měla být v pořadu Autosalon na TV Prima (myslím že 8:30) zařazena reportáž z tohoto závodu. 

Leoš.  

 

13.06.2009 17:10:54
rcvalmezracing
RC - ValMezRacing
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one